"Milyen nyelvvizsgát tegyek a diplomához?"
Szükségetek lenne egy (vagy több) nyelvvizsgára a diplomátokhoz, de nem tudjátok, melyeket fogadják el a felsőoktatási intézmények? Mutatjuk az akkreditált nyelvvizsgaközpontokat és nyelvvizsgahelyeiket.
Szükségetek lenne egy (vagy több) nyelvvizsgára a diplomátokhoz, de nem tudjátok, melyeket fogadják el a felsőoktatási intézmények? Mutatjuk az akkreditált nyelvvizsgaközpontokat és nyelvvizsgahelyeiket.
Szeretnétek a szóbeli és az írásbeli nyelvvizsgátokat összevonni? De vajon ez akkor is lehetséges, ha már több év is eltelt a két résznyelvvizsga között? Itt a válasz.
Második nyelvvizsga esetén is visszakaphatjátok a nyelvvizsga díját? Utánajártunk.
A Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének közleményéből derült ki, hogy 2021. július 1. után a magyar jelnyelvből államilag elismert nyelvvizsgát lehet tenni.
Ha évekkel ezelőtt az egyetemen tettetek nyelvvizsgát, amit akkor elfogadtak a diplomához, most – az újabb diplomához – már nem tudják elfogadni. Miért lehetséges ez, és mi a teendő ilyenkor? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Nyelvvizsgára készültök, de nem tudjátok, milyen nyelvvizsgaközpontok szerveznek államilag elismert írásbeliket és szóbeliket?
Hány pontot lehet kapni az egyetemi-főiskolai felvételin egy középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgáért? Mennyi a maximálisan megszerezhető többletpont? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Van olyan nyelvvizsgatípus, amelyen el lehet kerülni a nyelvtani tesztet vagy a fordítást? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Nem tudjátok, hogy milyen nyelvvizsgákat fogadnak el az egyetemek és főiskolák? Mutatjuk.
Hol találjátok az államilag elismert nyelvvizsgák listáját? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Mit jelent az, hogy akkreditált egy nyelvvizsga? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Milyen nyelvvizsgatípust érdemes választani, ha szeretnétek elkerülni a nyelvtani tesztet vagy a fordítási feladatokat? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Nyelvvizsgáznátok, de nem tudjátok, hogy milyen bizonyítványokat fogadnak el az egyetemek és főiskolák? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Magyarországon továbbtanulás és diplomaszerzés céljára csak az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központja által hitelesített, szakszerűen mérő vizsgákat fogadják el – hívja fel a figyelmet a Nyelvtudásért Egyesület.
A jövőben A2-es szintű nyelvtudással is lehet államilag elismert nyelvvizsgát szerezni - de hol fogadják majd el az alapfokúnál is könnyebb vizsgáért kapott bizonyítványt?
Nyelvvizsgázni szeretnétek, de nem tudjátok, melyik bizonyítványt fogadják el az itthoni, illetve külföldi egyetemek, munkáltatók? Összefoglaltuk a tíz legnépszerűbb vizsgahellyel kapcsolatos tudnivalókat. Fontos: arról, hogy egy adott nyelvvizsgát a külföldi intézmény elfogad-e, náluk kell érdeklődnötök.
Új, a jelenlegi alapfokúnál könnyebb, A2-es szintű nyelvvizsgát hozna létre az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A tárca szerint ez a szakiskolásoknak jelentene motivációt, és megkönnyítené a külföldi munkavállalást. Ha erre nem is elég az új nyelvvizsga, a statisztikát biztosan javítaná.
Egy újabb szinten is lehetne államilag elismert nyelvvizsgát tenni a nyelvvizsgáztatásról szóló...
Véget vetne az oktatási államtitkárság annak, hogy a legkülönbözőbb tesztekkel mérjék a nyelvvizsgázók tudását a vizsgaközpontok. Az Origo birtokába került, nem végleges stratégiatervezet szerint a kormány létrehozna egy "szuperközpontot", amely majd kidolgozza a nyelvvizsgákon használható feladatokat, frissíti a teszteket, és ellenőrzi a vizsgaközpontokat.
A NYAK oldalán megjelent információk szerint az a vizsgázó, aki bármelyik államilag elismert nyelvvizsgarendszerben az ország bármelyik vizsgahelyén 2009. január 2. után nyelvvizsgát tesz, sikeres vizsgáról csak akkor kaphat bizonyítványt, ha minden egyes vizsgarészben (olvasás, írás, hallás, beszéd és - kétnyelvű vizsga esetén – a közvetítés) eléri a maximális pontszámnak legalább a 40%-át.